Rabaty na paliwo dla uczestników FOODBUY.

10/07/2023
by Sławomir Grzyb

Specjalnie dla uczestników FOODBUY, posiadających samochody firmowe przygotowaliśmy ofertę rabatową na paliwo. Ponadto umowa Foodbuy- Flotex zakłada, że branża gastronomiczna i sprzedawcy Foodbuy będą mogli bezgotówkowo kupować paliwo w całej sieci stacji ORLEN , BLISKA, SHELL, BP oraz AMIC z użyciem kart paliwowych. 

Korzyści z uczestnictwa w Foodbuy.

Od uczestników Foodbuy nie wymagamy: gwarancji bankowych, ubezpieczeniowych czy blokad środków na koncie. To otwiera dostęp do rabatów dla każdego przedsiębiorcy. Rozwiązanie polega na systemie pre-paid czyli zasilaniu swojego rachunku i rozliczaniem transakcji właśnie z tego rachunku na bieżąco. Tankując paliwa firma pomniejsza kwotę środków wpłaconych na ten cel na dedykowanym rachunku. Aby zapobiec sytuacji całkowitego wyczerpania środków na koncie, nasz system kontroluje ilość dokonywanych zakupów i w odpowiednim czasie informuje Klienta o stanie salda w formie komunikatu sms i e-mail. Dokonywanie transakcji na stacjach poszczególnych koncernów odbywa się za pomocą różnych kart, rozliczanie -  w tym fakturowanie - z jednego konta, co znacznie ułatwia zarządzanie.

Oszczędność

Oszczędności to nie tylko rabat, ale też cena wyjściowa. W naszym portalu klienta wprowadziliśmy innowacyjną w Polsce usługę „Mapa cen". Klienci mogą tam zobaczyć aktualne ceny ON ze wszystkich stacji, na których miały miejsce tankowania klientów FLOTEX. Dzięki takim informacjom łatwo zaoszczędzić dodatkowe pieniądze.


Rozliczanie

- transakcje paliwowe, pozapaliwowe oraz opłaty za karty (obsługa miesięczna) rozliczane będą w formie pre-paid: należności z tytułu zakupionych paliw pobierane będą na bieżąco z wpłaconej zaliczki.

Fakturowanie + raport z rozbiciem na poszczególne grupy VAT:

Cyklicznie, każdego miesiąca, otrzymają Państwo fakturę zbiorczą wraz z zestawieniem wpłat i rozliczeń, a także specyfikację wszystkich transakcji, z uwzględnieniem daty tankowania, miejsca tankowania (podana jest konkretna stacja, na której dokonano tankowania), ilości paliwa w litrach, ceny paliwa, która w dniu tankowania obowiązywała na słupku, ceny po rabacie, wartości brutto, netto i VAT, numeru rejestracyjnego pojazdu i oczywiście numeru karty.
Do każdej karty mogą Państwo przypisać odpowiednią grupę VAT.

Foodbuy i Flotex Polska wychodząc naprzeciw potrzebom branży gastronomicznej i spożywczej oraz  zmieniającym się standardom w zakresie rozliczeń VAT, generuje na indywidualnym Panelu Klienta numer prefiks do płatności metodą split payment, co znacząco ułatwia i porządkuje formalności związane z księgowością w firmie.

Korzystanie z systemu faktury elektronicznej zapewnia m.in.:

archiwizację dokumentów w wersji elektronicznej (PDF) przez okres wymagany prawem – co najmniej 5 lat,
możliwość szybkiego wyszukiwania, sortowania dokumentów według ustalonych kryteriów, np.data wystawienia, numer dokumentu,
rejestrowanie pobrania każdego dokumentu,

Opłaty za autostrady

Przy pomocy kart paliwowych Orlen, Shell oraz BP  można wnosić opłaty za przejazd płatnymi odcinkami autostrad A1, A2 i A4. Transakcje takie również znajdą się na fakturze zbiorczej. Dzięki temu Klienci unikają konieczności zbierania paragonów za przejazd drogami płatnymi. Każda transakcja jest obciążona opłatą manipulacyjną w wysokości 3 %.

Koszty

Dla Członków Państwa Grupy koszt wydania karty Orlen to 10zł płatne jednorazowo. Koszt karty z BP, Shell oraz AMIC - bezpłatnie. Karta jest ważna 3 lata, a miesięczna obsługa każdej karty to 1zł netto.

Rodzaje kart

- karta na numer rejestracyjny - służy wyłącznie do tankowania przypisanego do niej samochodu - najbezpieczniejsze rozwiązanie

- karta imienna - wskazana osoba może zatankować dowolny samochód lub napełnić zbiornik zewnętrzny

- karta wydana na firmę - dowolna osoba może zatankować dowolny samochód lub napełnić zbiornik zewnętrzny.

Unikalny system zamawiania kart:

Wystarczy, że Klient zainteresowany ofertą uzupełni e-wniosek, wpisze przygotowany dla Państwa grupy kod promocyjny, a karty znajdą się u Niego maksymalnie w ciągu 10 dni. Wypełnienie wniosku nie potrwa dłużej niż 10 min.

Kolejnym krokiem po uzupełnieniu wniosku jest podpisanie umowy, którą otrzymuje Klient na wskazany adres mailowy. Umowa podpisywana jest na czas nieokreślony z miesięcznym terminem wypowiedzenia.

Rabaty z Foodbuy i Flotex Polska

W ramach współpracy proponujemy rabat za każdy zatankowany litr paliwa:
  • 9 gr brutto za każdy zatankowany litr paliwa w sieci stacji paliw Orlen
  • 9 gr brutto za każdy zatankowany litr paliwa w sieci stacji paliw Bliska
  • 10 gr brutto za każdy zatankowany litr paliwa w sieci stacji paliw BP
  • 11 gr brutto za każdy zatankowany litr paliwa w sieci stacji paliw SHELL, z wyłączeniem LPG,

w sieci stacji  AMIC,  dla  transakcji  dotyczących  towarów  i/lub  usług  wskazanych  we  FLOTEX  List  Price, o której mowa w Ogólnych Warunkach Handlowych realizacji Transakcji przy użyciu Kart Paliwowych, Klienta  obowiązują  ceny  podane  we  FLOTEX  List  Price  ogłoszonej  na  dany  dzień,  niezależnie  od  ceny detalicznej tych towarów i/lub usług obowiązującej na stacjach AMIC

Oszczędności mogą być jeszcze większe dzięki monitorowaniu cen w okolicy 

Bezpłatny dostęp dla wszystkich firm do naszej usługi "Mapa cen" pozwalającej tankować na najtańszych stacjach.

Możliwość wniesienia opłat za przejazd płatnymi odcinkami autostrad A1, A2 i A4 za pomocą kart paliwowych.
Punkty VITAY, PAYBACK, Club Smart,Driver Club  – wyjątkowo nasi Klienci mogą zbierać punkty nawet za tankowanie podstawowego rodzaju paliwa na stacjach Orlen, punkty można zbierać również na stacjach BP, Shell oraz AMIC.
Usługa mobiParking – wygodne opłaty za parkowanie w ponad 50 miastach w Polsce (przez komórkę).
Usługa viaToll prepaid – możliwość opłat za drogi w trybie prepaid.
Usługa mFLOTA - umożliwia realizację transakcji flotowych za pomocą aplikacji bezpośrednio przy dystrybutorze.

GPS - instalacja nie tylko w samochodach osobowych czy ciężarowych, ale także w różnego rodzaju maszynach budowlanych.


Comments

No posts found

Write a review