SGGW dołącza do misji FOODBUY

23/06/2023
by Sławomir Grzyb

Foodbuy otwiera nowe drzwi do rynku gastronomii dla polskich rolników i producentów rolnych. Już teraz każdy rolnik może sprzedawać przez Foodbuy. Ale aby ten kanał sprzedaży był jeszcze bardziej wydajny powstaną mikro-centra logistyczne na poziomie wsi, gmin i powiatów. Do realizacji tej misji dołącza Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego. 

W siedzibie Izby Gospodarczej Gastronomii Polskiej powołano konsorcjum Foodbuy - SGGW - IGGP. 

Wynikiem projektu będzie systemowe umożliwienie rolnikom i producentom rolnym sprzedaży w bezpośrednim kanale sprzedaży Foodbuy do rynku HoReCa. Projekt skróci łańcuch dostaw do gastronomii. Uzupełni brakujące ogniwo operacyjne, polegające na agregacji ofert, konfekcjonowania zamówień i przygotowania do odbioru lub wysyłki kurierskiej surowców rolnych na poziomie powiatu, gminy lub nawet pojedynczej wsi. Projekt doprowadzi do zbudowania powtarzalnego modelu działania – kooperacji z rynkiem gastronomicznym, bez ingerencji jakichkolwiek pośredników. Wzorcowy model, który będzie efektem projektu, będzie mógł być wdrażany według opracowanego schematu. System informatyczny Foodbuy, który odpowiada za bezpośrednie zakupy do gastronomii, przewiduje nie tylko ułatwienie procesu sprzedaży żywności do HorReCa ale też bezpośrednie płatności na konta rolników. Projekt jest skierowany przede wszystkim do średnich i małych producentów żywności na terenach wiejskich, którzy nie kooperują hurtowo z pośrednikami. Realizacja projektu umożliwi nieznane dotąd rolnikom możliwości handlowe do nawet około 50 tysięcy lokali gastronomicznych w całej Polsce, bez względu na lokalizacje sprzedającego. 

Zdjęcie: Podpisanie umowy powołującej konsorcjum Foodbuy- SGGW- IGGP. Od lewej: Jacek Czauderna, Prezes Izby Gospodarczej Gastronomii Polskiej, Robert Kazimierski, Prezes Foodbuy, Sławomir Grzyb, sekretarz Izby Gospodarczej Gastronomii Polskiej, dr Barbara Wyrzykowska, Adiunkt w Instytucie Zarzadzania SGGW,  dr inż. Agnieszka Tul- Krzyszczuk, Adiunkt w Instytucie Zarzadzania SGGW.

Comments

No posts found

Write a review